O nás

Pálenice Kozlov je pěstitelskou pálenicí v souladu se Zákonem č. 61/97 Sb. – Lihový zákon, Vyhláškou č. 140/97 Sb. – Kontrola výroby a oběhu lihu a Vyhláškou č. 141/97 Sb. – Technické požadavky na výrobu, skladování a zpracování lihu.

Pálenice byla založena pani Marii a panem Karlem ELIÁŠEM v roce 2004.

V pálenici jsou instalovány dva monoblokové kotle o objemu 150 a 300 litrů s vytápěním na tuhá paliva (palivové dřevo). Pálenice slouží k výrobě destilátů z různých druhů zkvašeného ovoce. Je navržena podle nové koncepce monoblokových systémů, kde se destilace i rektifikace provádí v jediném kotli s nástavbou. Nástavba sestává z rektifikačního dílu se zesilovacími patry, deflegmátoru a dílu s měděnou vestavbou. Na této pálenici se získává velmi kvalitní destilát o průměrné lihovitosti 60–70%. Kvalitu destilátu lze ovlivnit vyřazováním jednotlivých pater v rektifikačním dílu z činnosti a dále využitím funkce deflegmátoru. Tímto způsobem je možno řídit lihovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti. Pálenice má moderní design, provedení je celonerezové, vnější nerezové části mají broušenou povrchovou úpravu. Spodní varná část kotle, vnitřní části deflegmátoru a vestavby jsou měděné. Vybavení pálenice je nejvyšší kvality a odpovídá standardům EU. Technologie byla dodána renomovaným výrobcem lihovarnických zařízení.

V pálenici je příjemné posezení na selském originálním nábytku. Páleníkům je k dispozici denní tisk i odborná literatura. Na objednávku poskytujeme páleníkům občerstvení (káva, čaj, grog), k dispozici je také barevná televize se satelitním přijímačem a internet. Součástí pálenice je také vinotéka vybraných odrůdových vín a vín pozdního zběru, které si mohou páleníci nebo hosté pálenice zakoupit přímo u obsluhy. V pálenici je také prodejna kvalitních sudových vín od vinařů z jižní Moravy a originálních lahví pro Vaše vypálené produkty.

Provozní doba:
Po - Pá: 7 - 19 h.
So: 8 - 15 h.
Ne: zavřeno (pouze telefonický příjem objednávek)

Příjem objednávek:
telefonem: +420 604 758 947
e-mailem: elias.palenice@seznam.cz
osobně: v provozní době

© Vladimír VRÁB 2007